خانه » درباره کیش رودبار

درباره کیش رودبار

کیش رودبار روستایی کوچک در فاصله 10 کیلومتری شهرستان فومن از استان گیلان می باشد که همجوار با رودخانه « گشت رودخان » و دارای مناظر طبیعی بکر و زیبا و منحصر به فرد و جنگل های انبوه و سرسبز و دیدنی هم مرز با دژ باستانی هزارپله قلعه رودخان است . بطوریکه با گذر از جنگل های جنوب شرقی روستا، و فتح آن ، روستای قلعه رودخان به وضوح قابل مشاهده است .

این روستا دارای مردمانی مهربان و مهمان نواز بوده که اکثر آنان به کار کشاورزی و دامداری اشتغال داشته و توانسته اند با کمترین امکانات و با زحمت های فراوان، فرزندانی با سطح تحصیلات لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پرورش داده و پزشکان و مهندسان متخصص و ماهری تحویل جامعه دهند . و در دوران دفاع مقدس یک شهید تقدیم انقلاب اسلامی نمایند .

کیش رودبار در حال حاضر از نعمات برق، تلفن، گاز شهری و اینترنت پرسرعت برخوردار بوده و در انتظار کمک مسئولان جهت نصب و آماده سازی تجهیزات آبرسانی می باشد .

این روستا به دلیل داشتن باغات چای فراوان و دارا بودن شالیزارهای وسیع و همجواری با رودخانه و منظره زیبای جنگل های شرقی و جنوبی دارای ظرفیت های گردشگری فراوانی بوده، بطوریکه توانسته با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، گردشگران داخلی و خارجی فراوانی جذب نموده و مسافرانی از کشورهای آلمان، چین و استرالیا را در واحدهای اقامتی خود اسکان دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *